Newsletter 24/03/2020, nr 48 Koronawirus i opłaty

 

Witamy Państwa w tym trudnym czasie dla nas wszystkich.

Z tego, co widzimy, nasza szkoła stoi przed bardzo trudnymi wyborami.

Ta wiadomość będzie dość długa, ale prosimy ją uważnie przeczytać.

Pierwszy z nich zbliża się coraz większymi krokami. Dotyczy dalszej działalności naszej szkoły. Pragniemy Państwa uspokoić. Na pewno się nie zamykamy i będziemy działać dalej.

Zważywszy na sytuację epidemiologiczną i finansową wszystkich nas musimy podjąć zdecydowane kroki w celu ochrony naszego wspólnego dobra czyli Państwa dzieci lub bezpośrednio Państwa a dla nas ogólnie ujmując Uczniów.

Uspokajając Państwa nie chcemy zamykać się i zniknąć z rynku, a jedynie wstrzymać na chwilę działalność związaną z nauką pływania. Teoretycznie rzecz ujmując, w naszym regulaminie jest paragraf mówiący o tym, że Szkoła Nauki Pływania Rybka nie zwraca wpłaconych środków finansowych a jedynie daje możliwość odebrania opłaconych zajęć w następnym semestrze.

Jednak mając na uwadze tak jak wspomniałem największe dobro czyli naszych Uczniów postanowiliśmy o zmianie tego podejścia. Początkowo myśleliśmy, że zaistniała sytuacja szybko minie, jednak wszystko wskazuje na to, że największe trudności przed nami i okres przerwy będzie zbyt długi, żeby to później odrabiać.

Dlatego podjęliśmy decyzję, że teraz zwrócimy Państwu pieniądze wpłacone do tej pory, pomniejszone o czas, do którego nasza szkoła prowadziła zajęcia i można było w nich uczestniczyć. Każda nieobecność, która była w tym czasie oczywiście pozostaje dla Państwa do odrobienia po wznowieniu zajęć.

Pieniądze planujemy zwracać sukcesywnie wszystkim, którzy wpłacili za zajęcia, do 10 kwietnia. Osoby, które dokonały przelewu, otrzymają wpłatę na konta bankowe. Natomiast osoby które płaciły gotówką w kasie szkoły, prosimy o podanie numerów kont bankowych. Jeśli  do końca kwietnia nie będą mieli Państwo wpłaty na konta, prosimy o kontakt. 

Mam nadzieję, że te środki finansowe choć trochę pomogą Państwu przetrwać tę trudną dla nas wszystkich sytuację. Równocześnie proszę wszystkich, którzy do tej chwili nie rozliczyli się z zajęć do dnia 10 marca 2020, o dokonanie wpłat na konto szkoły.

Jeśli Pływalnia UWM zdecyduje otwarciu, poinformujemy Państwa o tym zdarzeniu. Wtedy kontynuować będziemy dany semestr w tych samych grupach, dniach i godzinach. Z tym dniem wznowimy ponowne wpłaty za zajęcia w tym semestrze oczywiście pomniejszone o wcześniejszą wpłatę i okres, w którym nie było zajęć. Gdy pływalnia rozpocznie przyjmowanie klientów po wakacjach, wtedy trzeba będzie ponownie się zapisać na nowy semestr.

 

Obozy, które planowaliśmy, na chwilę obecną nie są zagrożone. Jeśli sytuacja się zmieni będziemy informować wszystkich zainteresowanych tą formą wypoczynku. Jeśli ktoś jeszcze z Państwa był, jest lub będzie zainteresowany obozem zapraszamy do kontaktu. Jeszcze parę miejsc zostało.

Uprzejmie prosimy o odpowiedź czy taka forma jest dla Państwa do przyjęcia chcielibyśmy, aby mieli Państwo jak najmniej problemów z naszej strony.